ЧІП - карта

Що таке ЧІП-карта?

ЧІП-карта – це носій інформації з вбудованим в нього записуючим пристроєм. Свого роду флешка (карта пам'яті) в форматі пластикової картки. Її так і називають – «електронна карта водія». Вона прив'язана до номера посвідчення водія (прав) та зберігає інформацію про всі активні/пасивні дії водія під час здійснення міжнародного рейсу в країнах Євросоюзу. Термін, на який видається карта – 5 років. Інформація на ній зберігається 28 днів і щомісяця зчитується логістичною компанією, на яку працює водій-далекобійник.

Карта водія – необхідний атрибут для пристрою, що зчитує – цифрового тахографа (контрольний пристрій, що фіксує режим праці та відпочинку водія в режимі реального часу), встановленого в кабіні автомобіля. Перед тим як «вийти в рейс» водій або водії повинні вставити ЧІП-карту в слот пристрою чіпом вгору і тільки потім почати рухатися по маршруту слідування.

Як правильно вставити ЧІП-карту водія в пристрій:

 • включити запалювання;

 • вставити карту в слот №1;

 • дочекатися команди входу в меню і за допомогою «ручного введення» вибрати потрібну інформацію;

 • тільки після того як перша карта буде повністю «зчитана» пристроєм, можна вставляти другу карту водія в слот №2;

 • при 2-ному екіпажі – 2 карти водія знаходяться в зчитувальному пристрої;

 • змінювати ЧІП-карту можна тільки при повній зупинці автомобіля.

 

Важливо пам'ятати, що при здійсненні рейсу подвійним екіпажем, зверху в слоті № 1 повинна стояти карта того водія, який в даний момент знаходиться за кермом. І так по черзі.

Черговість дій при оформленні ЧІП-карти

 

Оформлення та виготовлення електронної карти водія вимагає часу. Зазвичай для цього достатньо 2-4 тижнів, а для оформлення навіть необов'язкова особиста присутність. Замовити ЧІП-карту можна по інтернету, відправивши копії документів і заповнивши анкету онлайн. Для того щоб почати навчання, наприклад на КОД 95, карта не потрібна, тому частіше за все, вона оформляється до проходження курсів і забирається вже після них.

Що необхідно для дистанційного оформлення ЧІП-карти:

 • скан-копія паспорта водія;

 • скан-копія ідентифікаційного коду водія;

 • скан-копія посвідчення водія (права);

 • скан-копія чека про оплату виготовлення карти;

 • фотографія в форматі 3,5 х 4,5 см.

Оскільки в навчальному центрі всі практичні заняття на автомобілях проводяться з використанням ЧІП-карти інструктора з водіння, водієві-студенту електронна карта не потрібна навіть за кордоном. Особиста карта знадобитися лише при першій каденції (здійснення перевезення вантажу/пасажирів іноземним громадянином на території іншої країни). У разі втрати ЧІП-карти, її необхідно буде замовити протягом 7-ми календарних днів. Здійснювати поїздку без карти водія можна не більше 15-ти календарних днів.